Uroczystość sakramentu przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej to bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny.  To też często powód by zatrzymać w kadrach te ulotne i niepowtarzalne momenty  w życiu naszego dziecka. Zawirowania poprzedniego roku sprawiły, że wiele uroczystości komunijnych odbyło się w zupełnie innych okolicznościach i innym niż majowy terminie.

Taką właśnie wyjątkową, lifstylową  i kameralną sesję komunijną Zosi miałam przyjemność zrobić właśnie  we wrześniu.

Pomimo nie najlepszej pogody i braku konwalii, była to piękna, unikatowa i  bardzo emocjonalna uroczystość.

Zazwyczaj zdjęcia rozpoczynam w Waszym domu podczas przygotowań.  Podczas gdy tutaj pokusiłam się o kilka kadrów  z przedednia uroczystości. Towarzyszyłam Zosi i jej koleżankom w kościele podczas Pierwszej Spowiedzi Świętej.

Z obiektywem przy oku byłam świadkiem spektaklu emocji od lekkiego przerażenia, tremy po radość i szczęście.

Reportaż z uroczystości czyli czego możemy spodziewać się w kościele.

Podczas ceremonii w kościele fotografuje to co istotne. Jestem bacznym obserwatorem tego co dzieje się podczas mszy i doświadczenie pozwala wyłapać te najważniejsze momenty. Tak jak podczas wszystkich uroczystości kościelnych reportaż w dużej mierze uzależniony jest od warunków jakie zastaniemy  w kościele. Zawsze dopytuje czy w kościele jest dużo światła, jakie kolory dominują we wnętrzu bo te warunki bardzo mocno wpływają na ostateczny wygląd zdjęć i na ich kolorystykę.

 

Czas na przyjęcie czyli rodzinne kadry pełne uśmiechów i radości.

Po ceremonii bardzo często towarzysze Wam na przyjęciu. Dlatego to idealny czas do reporterskich ujęć oraz zdjęć portretowych najważniejszej osoby w tym dniu. Oczywiście nie może zabraknąć też bardziej pozowanych portretów z dziadkami i  bliskimi, którzy na co dzień są daleko. Zamiłowanie do naturalnej, spontanicznej i radosnej stylistyki zdjęć możecie zobaczyć nawet w pozowanych na pozór ujęciach. Najważniejsze dla mnie to stworzenie materiału różnorodnego pełnego emocji, bliskości i piękna. Zależy mi na tym by uwiecznić Waszą radość, naturalne gesty, by fotografie emanowały ciepłem i wzruszeniem tego dnia,  niezależnie od tego co za oknem. W lifestylowej sesji komunijnej  przede wszystkim skupiam się na ludziach,  ich zbliżeniach, uścisku dłoni czy wymownym spojrzeniu ale szukam też piękna w detalach.  W związku z tym  w reportażu znajdziecie też zdjęcia wianka komunijnego, butów czy zbliżenie koronki sukienki. Zazwyczaj w trakcie uroczystego przyjęcia szukam też ciekawego miejsca do wykonania kilku kadrów plenerowych. Tutaj siarczysty deszcz nie pozwolił nam wyjść na zewnątrz, jednak wnętrze restauracji stworzyło niesamowicie piękny kontrastowy plan zdjęciowy.

No co zwrócić uwagę planując komunijny obiad?

Decydując się na lifestlową sesję komunijną warto zwrócić uwagę, gdzie planujecie  przyjęcie. Wydaje się, że wybór restauracji w Krakowie i okolicach jest ogromny. Jeśli myślimy o tym aby ten czas został zatrzymany w kadrach przez fotografa  oprócz atutów samej kuchni i rodzaju naszego podniebienia  warto zwrócić uwagę na wymienione niżej elementy:

  • dzienne światło czyli duże okna i jasne wnętrze
  • kolor ścian pomieszczeń – wszystkie pomarańcze, fiolety oraz jaskrawe barwy będę odbijały się na kolorze skóry uczestników przyjęcia i wpłyną na finalny wygląd zdjęć.
  • mały ogródek, teren zielony czy kameralny zaułek, które może być  idealną oprawą do pamiątkowych portretów, jak również rodzinnych ujęć.

Tutaj wnętrze odegrało niesamowitą rolę i wpłynęło na wyjątkową kontrastowość i bardzo elegancki charakter zdjęć. Zosia w pięknej, koronkowej sukience ( pamiątkowej – bo po swojej mamie), prezentowała się wyjątkowo. Bez wątpienia jej energia, artystyczna dusza i zamiłowanie do tańca przełożyły się na uzyskanie emocjonalnych, czułych i wirujących kadrów.

Zamknięte w kadrach wspomnienia.

Liefstylowa sesja komunijna Krakowie i okolicach  to zapis wspomnień tej niezwykłej uroczystości rodzinnej i wyjątkowego  dnia z życia Twojego dziecka. Fotografie, które otrzymujecie to pamiątka na lata. Niewątpliwie album Zosi i jej rodziny zapełnił się niezwykłymi kadrami. Są  one namacalnym wspomnieniem tego wielkiego i pięknego wydarzenia.

________________________________________________________________________________

Szczegóły oferty sesji okolicznościowych w tym lifestylowej sesji komunijnej w Krakowie znajdziesz tu:  https://www.agatafamielec.pl/oferta/

Restauracja Grand House w Mogilanach: https://grand-house.pl/restauracja/